Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
Te życzenia błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych składamy wraz z Siostrami Urszulankami SJK posługującymi w naszej parafii.

2. Jutro, drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. wg porządku niedzielnego, a taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby KUL-u.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Przygotowujemy się do tego święta przez codziennie odprawianą Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Nowenny dzisiaj, jutro i w następną niedzielę o g. 16.30, a od wtorku do soboty o g. 17.30.
Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Diecezjalnej Caritas. Bóg zapłać!

4. Również w następną, ostatnią niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

5. W minionym tygodniu w kancelarii parafialnej została złożona ofiara w wysokości 200 zł, natomiast na parafialne konto jeszcze w marcu wpłynęła ofiara w wysokości 300 zł. Za te ofiary na potrzeby parafii bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!
6. Z prasy Gość Niedzielny, świąteczne wydanie o poszerzonej objętości w zwykłej cenie, w którym m. in.:
- o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus;
- o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu;
- oraz jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół.

Natomiast w nowym numerze miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka m. in.:
-  prof. Andrzej Nowak w artykule pt. „Chcą zburzyć nasz rodzinny dom”;
- prof. Artur Śliwiński i „Uwagi o konsumpcjonizmie”;
- oraz rozmowa z Rafałem Porzezińskim pt. „Nałóg jest chorobą śmiertelną”.

Jest też do nabycia nowy numer czasopisma Miłujcie się!, w którym m. in.:
- o zmartwychwstaniu jako najważniejszym wydarzeniu;
- oraz o rzeczowych dowodach zmartwychwstania Chrystusa.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg