II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezjalnej Caritas. Bóg zapłać!

2. Także dzisiaj zapraszamy na g. 16.30 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Natomiast po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca.

3. We wtorek, 30 kwietnia, na Mszy św. o g. 18.00 Ks. Bp Henryk Tomasik udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Do spowiedzi przed bierzmowaniem zapraszamy kandydatów, rodziców, świadków, rodziny w poniedziałek, na g. 19.00.

4. W środę, 1 maja, rozpoczniemy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie   o g. 17.30, a w niedziele i uroczystości o g. 16.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego w Kościele;
- pierwszy piątek to zarazem, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego, czyli              o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.
Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi na Mszach św. w ciągu dnia i na nabożeństwie majowym.
Do chorych udamy się wyjątkowo w sobotę, od g. 9.00.
Z racji uroczystości post piątkowy w tym dniu nie obowiązuje.
- w pierwszą sobotę, po Mszy św. wieczorowej, zmianka tajemnic różańcowych.

6. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

7. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- reportaż o historii relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku;
- o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji;
- oraz świadectwa osób, które doświadczyły Bożego Miłosierdzia.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Florentyna Kołtunowicz z ul. Smolnej, śp. Tomasz Głowacki z ul. Lotniczej oraz śp. Leon Kupidura z ul. Odrodzenia, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o g. 11.00. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg