VIII Niedziela Zwykła1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i ważny czas Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia  posypaniem głów popiołem na znak naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia o g. 8.00, 10.00 i 18.00.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich od 18. do 60. roku życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W Środę Popielcową uczniowie szkoły podstawowej i klas III gimnazjum rozpoczną swoje wielkopostne rekolekcje. Podajemy program rekolekcji, który jest umieszczony także w gablocie przed kościołem:
- środa – g. 9.15 – klasy: I-IV,
g. 10.00 – Msza św. z udziałem wszystkich uczniów,
g. 11.00 – klasy: V-VIII i klasa III gimnazjum.
- czwartek – g. 9.15 – klasy: I-IV
g. 10.00 – Msza św. z udziałem wszystkich uczniów,
g. 11.00 – klasy: V-VIII i klas III gimnazjum.
- piątek – g. 9.00 spowiedź, po Drodze Krzyżowej, o g. 10.30 Msza św. na zakończenie rekolekcji.
Uwaga: w piątek na g. 9.00 przychodzą klasy IV, V, VI, VII, VIII i III klasa gimnazjum; klasy młodsze przychodzą na g. 9.45.


5. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- dla dzieci – o g. 16.30 (w tym tygodniu wyjątkowo o g. 9.45),
- dla młodzieży i dorosłych – o g. 17.15.
Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 16.30 Gorzkie Żale z wystawionym Najświętszym Sakramentem i kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. już bez kazania.
Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- „Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który – choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia;
- o łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć;
- o gwałtownym wzroście liczby objawień maryjnych pod koniec XX wieku.

Jest też do nabycia nowy jubileuszowy 100. numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, w którym m. in.:
- „Nie mam obowiązku poddać się”, czyli wspomnienie o zmarłym premierze Janie Olszewskim.

7.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Janina Pogonowska z ul. Średniej oraz Halina Kalbarczyk       z ul. Puławskiej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg