VI Niedziela Wielkanocna

1. W środę, 29 maja, przypada parafialna uroczystość odpustowa ku czci naszej patronki św. Urszuli Ledóchowskiej. Msze św. w tym dniu o g. 8.00, 10.00 i 18.00. Głównej Mszy św. o g. 18.00 przewodniczył będzie  Ks. dr Radosław Kacprzak, kapelan szpitala na Józefowie w Radomiu. Na zakończenie tej Mszy św. zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i po nabożeństwie do św. Urszuli wyruszymy z procesją eucharystyczną po placu przykościelnym; procesję zakończymy uroczystym śpiewem Te Deum, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i ucałowaniem relikwii św. Urszuli.
Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków (szczególnie z klas III-cich, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św.). Prosimy też mężczyzn do niesienia chorągwi i baldachimu, panie do feretronów. Procesję formujemy już w czasie  komunii św.
Dzień odpustu w naszej parafii jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g. 8.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do g. 18.00. Zapraszamy do modlitwy na adoracji.

2. W piątek, na ostatnim w tym roku nabożeństwie majowym o g. 17.30, rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca i zarazem pierwszy dzień czerwca i czerwcowych nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które zapraszamy w dni powszednie o g. 17.30, a niedziele o g. 16.30.
W pierwszą sobotę po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.

4. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.
Natomiast po Mszach św., w przyszłą niedzielę, z okazji XII Święta Dziękczynienia odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na potrzeby dalszych prac przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. Również w następną, tym razem wyjątkowo w pierwszą a nie w ostatnią niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym w jaki sposób matki świętych przyczyniły się do świętości swych dzieci;
- o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół mów abp Wojciech Polak;
- oraz o swoich wielkich przebojach, wartości pracy i recepcie na szczęśliwe życie mówi Irena Santor.

Możemy też otrzymać bezpłatny egzemplarz czasopisma Informator Pielgrzyma w całości poświęconego naszej patronce św. Urszuli Ledóchowskiej.

• dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg