III Niedziela Wielkiego Postu1. Jutro, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o g. 8.00 i 18.00. Podczas wieczornej Mszy św. będzie można podjąć dzieło adopcji składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Już dzisiaj, ze stolika pod chórem można zabrać folder, który należy odpowiednio wypełnić, jedną część tej kartki zatrzymać dla siebie, a drugą złożyć w koszyku pod chórem, skąd wszystkie  zobowiązania zostaną przyniesione w darach do ołtarza, juto na Mszy św. o g. 18.00.

2. W następną niedzielę, po Mszy św. o g. 11.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas III i z rodzicami w ramach przygotowań do uroczystości I Komunii św.

3. Również w następną, ostatnią niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

4. W ostatnim czasie, jeszcze w lutym, na parafialne konto wpłynęły trzy ofiary w łącznej wysokości 515 zł, natomiast w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej zostały złożone dwie ofiary w łącznej wysokości 300 zł. Za wszystkie te ofiary przeznaczone na potrzeby parafii bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- kolejny odcinek wielkopostnego cyklu Gościa Droga Krzyża pt. „Imperium sługi”;
- a także o tym, czy jest możliwa spowiedź przez telefon albo przez internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi;
- dodatkiem do tego numeru Gościa bardzo przydatnym nie tylko w Wielkim Poście jest rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Halina Bąk-Srzedzińska z ul. Kochanowskiego oraz Cecylia Grzybowska z ul. Długojowskiej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg