V Niedziela Wielkiego Postu1. Trwają nasze wielkopostne rekolekcje parafialne, które prowadzi Ks. Prof. Wiesław Przygoda z KUL-u.
Jutro dzień rekolekcyjnej wielkopostnej spowiedzi. O g. 7.30 Msza św. z nauką ogólną i spowiedź od g. 8.00 do g. 10.00 i po południu od g. 16.00 do g. 18.00.
O g. 18.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji.

2. Do chorych ze spowiedzią i Komunią św. przed świętami udamy się w piątek, 12 kwietnia, od g. 9.00. Prosimy o zgłoszenia chorych w kancelarii parafialnej.

3. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą   o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

4. Następna niedziela będzie już Niedzielą Palmową. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm.
W Niedzielę Palmową po Mszach św. przed kościołem będziemy mogli złożyć do puszek ofiary z przeznaczeniem na kwiaty oraz urządzenie ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

5. Również w następną niedzielę, po Mszy św. o g. 11.30 odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami uczniów klas IV, którzy w tym roku będą obchodzili rocznicę I Komunii św.!

6. Jak co roku, Niedziela Palmowa, będzie obchodzona jako święto młodych. Tradycyjnie, tego dnia w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta, która rozpocznie się o g. 20.00 przy kościele św. Jana (Fara). Zakończenie będzie miało miejsce przed katedrą.

7. Dzisiaj, po Mszy św. przed kościołem, u dzieci, możemy nabyć palmy, baranki, ozdoby wielkanocne. Dokonując tych zakupów mamy okazję wesprzeć dzieci ze świetlicy Caritas Diecezji Radomskiej. Bóg zapłać!
8. Bardzo dziękujemy za rozebranie pisanek z informacją o rodzinach będących w potrzebie, dla których możemy przygotować świąteczną paczkę. Przygotowane paczki prosimy składać w tym tygodniu do niedzieli. W imieniu rodzin, które te paczki otrzymają, za płynącą z serca pomoc jeszcze raz bardzo dziękujemy.
Bóg zapłać za ten dar!

9. Bardzo dziękujemy za cztery ofiary w łącznej wysokości 300 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

10. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- kolejny odcinek wielkopostnego cyklu Gościa Droga Krzyża pt. „Pokrzyżowana droga życiowa” o tym, że wziąć krzyż i iść za Jezusem oznacza nie pchać się w kłopoty, ale z nich wychodzić;
- o objawieniach Matki Bożej w Kibeho;
- oraz o tym, czego uczą telewizyjne seriale?;
- bezpłatnym dodatkiem do tego numeru Gościa jest płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli; to doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów.

11. W minionym tygodniu z nasze wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Janusz Bogacki z ul. Szczecińskiej, śp. Adam Bednarczyk z ul. Janowieckiej oraz śp. Zygmunt Sznyrowski z ul. Kochanowskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg