Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej


1. Przypominamy, dzisiaj w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpocznie się ona o g. 20.00 przy kościele św. Jana (Fara), a zakończy się w katedrze.

2. Zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem, po Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na urządzenie ciemnicy i grobu. Bóg zapłać!

3. Dzisiejszą Niedzielą Palmową, wspominając uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynamy Wielki Tydzień, który bezpośrednio przygotowuje nas na najważniejsze święta chrześcijańskie – Zmartwychwstania Pańskiego. Tę uroczystość poprzedza święte Triduum Paschalne, czyli trzy najważniejsze dni w ciągu roku: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

4. W Wielki Czwartek przeżywamy pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. O g. 10.00 w katedrze zostanie odprawiona  Msza św. z poświęceniem Krzyżma.
O g. 18.00 zapraszamy wszystkich do naszej świątyni na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. – przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do g. 22.00. Na g. 21.00, na adorację zapraszamy dzieci z rodzicami.

5. Wielki Piątek – to pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. O g. 8.00 zapraszamy na godzinki o Męce Pańskiej. Możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do g. 17.00. O g. 17.00 Droga Krzyżowa, na którą zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Nie będzie oddzielnej Drogi Krzyżowej dla dzieci. Po Drodze Krzyżowej rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
O g. 18.00 rozpocznie się uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku zakończona przeniesieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do grobu, po czym zostaną odśpiewane wszystkie trzy części Gorzkich Żali.
Adoracja w Wielki Piątek – do północy (g.24.00). Na g. 21.00 zapraszamy na wspólną adorację młodzież naszej parafii, natomiast na 22.00 na wspólną adorację zapraszamy małżeństwa.
Ofiary składane w Wielki Piątek przy adoracji Krzyża zostaną przeznaczone na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły: ilościowy i jakościowy.

6. W Wielką Sobotę, od g. 8.00 do g. 13.00 święcenie pokarmów i adoracja Pana Jezusa przez cały dzień. Przychodząc ze święconką nie zapomnijmy o modlitwie przy grobie Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o g. 18.00 od poświęcenia ognia. Na tę liturgię zabierzmy ze sobą świece. Pół godziny wcześniej, o g. 17.30 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o g. 6.00 i po niej Msza św. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. Po południu, o g. 16.30 nabożeństwo Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

8. W poniedziałek wielkanocny – Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt jest przeznaczona na potrzeby KUL-u.

9. Jeśli ktoś chciałby jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej – to służymy w konfesjonale w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o g. 18.00 i po Mszy św., jeśli będzie taka potrzeba.

10. W imieniu dzieci ze świetlicy Caritas Diecezji Radomskiej pięknie dziękujemy za ofiary złożone przy zakupie palm, baranków, świątecznych ozdób. Bóg zapłać!

11. Dziękujemy także za rozebranie pisanek i przygotowane paczki dla będących w potrzebie rodzin z naszej parafii. Bóg zapłać!

12. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 200 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona w kancelarii parafialnej na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

13. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego;
- komentarz do najnowszej adhortacji papieża Franciszka, skierowanej do młodych;
- co trzeba zrobić, aby naprawdę się nawrócić;
- oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu Gościa Droga Krzyża  pt. „Dzień spłacenia długu”.

Natomiast w najnowszym Małym Gościu Niedzielnym:
- specjalny dodatek w postaci płyty ze znanymi i lubianymi piosenkami Arki Noego w nowym wykonaniu, a także z nowymi nieznanymi utworami.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg