XXIII Niedziela Zwykła


1. Już po raz dziewiąty Duszpasterstwo Młodzieży i Rada Młodzieżowa Diecezji Radomskiej organizuje Apel Młodych (koncert Nieziemskie Granie), który odbędzie się na ul. Żeromskiego, 14 września.
Modlitwa, świadectwa, wspaniały koncert staną się tak jak dotychczas elementami, które dobrze są odbierane przez młodych. Punktem kulminacyjnym będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak co roku przygotowana będzie tzw. Strefa modlitwy w muszli amfiteatru (w parku Kościuszki).
Tegoroczny Apel Młodych stanie się również podziękowaniem dobremu Bogu za Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Panamie. Nie zabraknie zatem wspomnień z tego wydarzenia. Koncert rozpocznie się o g. 18.00. Gościem specjalnym będzie w tym roku Jasiek Mela, polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy Pragą poprzez śpiew, doświadczenie wspólnoty, a przede wszystkim osobistą więź z Bogiem zaświadczyć, że Jezus żyje!

2. Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej organizuje wspólny wyjazd autokarowy na wydarzenie ewangelizacyjne i modlitewne „Polska pod Krzyżem” we Włocławku 14 września br. Wyjazd spod katedry w sobotę, 14 września, o g. 6.30. Powrót z Włocławka po Drodze Krzyżowej (czyli wyjazd ok. g. 21.30, w Radomiu ok. pierwszej w nocy). Koszt przejazdu to 60 zł. Zapisy do środy, 11 września, pod numerami telefonów dostępnymi w gablocie przed  kościołem i na stronie internetowej parafii.
Tel. Prezes DIAK – 609 198 959
Ks. Andrzej Jędrzejewski – 696 499 549
Ks. Grzegorz Wójcik – 606 246 866

3. Młodzież klas VIII, która chce przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do ostatniej niedzieli września (29.09).

4. Zapraszamy do wspólnoty oazowej dzieci w dwóch grupach wiekowych:
- młodsze, od zerówki do kl. IV – na spotkania w soboty, o g. 15.30
- oraz od kl. V do VII – na spotkania w soboty, o g. 16.30.
Na spotkaniach dzieci poznają:
- życie Pana Jezusa,
- święta w roku liturgicznym,
- oraz uczą się piosenek i wspólnie się bawią.
Zaprasza s. Małgorzata.

Zapraszamy także chłopców młodszych i starszych do służby ministranckiej przy ołtarzu. Zapisy u ks. Filipa.
Ministrantów na pierwsze po wakacjach spotkanie zapraszamy  w czwartek po Mszy św. wieczorowej.
Natomiast wszystkich rodziców ministrantów naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, tj. 15 września, na g. 18.00 do salki parafialnej w celu omówienia planu roku formacyjnego.

5. Przyjmujemy intencje mszalne na 2020 r.

6. Bardzo dziękujemy za trzy ofiary w łącznej wysokości 1200 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, czy katolik może uczestniczyć w wojnie?, czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu?;
- a także jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić;
- oraz jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w internecie.

Są też jeszcze do nabycia wydane przez Gościa kalendarze na 2020 rok w cenie 10 zł/egz.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg