XXVI Niedziela Zwykła1. Dzisiaj, po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego.

2. Także dzisiaj, ostatni dzień zapisów uczniów klas VIII, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii.
Natomiast w następną niedzielę, 6 października, po Mszy św. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

3. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Dzieci, młodzież, dorosłych – wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach różańcowych codziennie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek – modlimy się o liczne i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego w Kościele.
- w pierwszy piątek – od g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja oraz możliwość spowiedzi. Do chorych udamy się od g. 9.00.
- w pierwszą sobotę miesiąca – Rodzina Różańcowa pielgrzymuje do Wysokiego Koła. Wyjazd autokaru z parkingu przed kościołem o g. 8.00, powrót ok. g. 17.00. Koszt wyjazdu to 30 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych; są jeszcze wolne miejsca.

5. W następną, pierwszą niedzielę października na Mszy św. o g. 11.30 dzieciom klas III zostaną poświęcone różańce w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi i z rodzicami.
Natomiast o g. 16.00, z racji pierwszej niedzieli miesiąca – wystawienie  Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

6. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w Parafialnym Konkursie Różańcowym pt. „A z czego wykonać różaniec?” Konkurs ten polega na własnoręcznym wykonaniu różańca według własnego pomysłu; może to być dzieło całej rodziny. Tak wykonany różaniec, podpisany, należy przynieść do kościoła, do zakrystii, najpóźniej do soboty, 5 października. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane i nagrodzone. Zapraszamy!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, na czym naprawdę polega działalność misyjna Kościoła?;
- oraz sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, które przyciąga coraz więcej pielgrzymów w artykule pt. „Z Maryją nie zginiesz”.

Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny, a w nim m. in.:
- historia obrazu Królowej Różańca Świętego w Pompejach;
- a także o tym, że różaniec nie musi być nudny, czyli co warto wiedzieć o tej niezwykłej modlitwie;
- oraz o tym, jak powstają huragany i czym różnią się od tornad.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg