XXVII Niedziela Zwykła1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach; o g. 16.30 – nabożeństwo różańcowe.
Natomiast po Mszy św. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

2. Jutro, 7 października, dzień wspomnienia NMP Różańcowej, i jak co roku w tym dniu po Mszy św. o g. 18.00 odbędzie się procesja różańcowa ulicami naszego osiedla: Szczecińską – Pomorską – Janowiecką – Puławską – Komunalną – Pomorską i Szczecińską do kościoła. Różaniec poniosą kolejno: (a) dzieci klas III, (b) rodzice dzieci klas III, (c) kandydaci do bierzmowania, (d) Bractwo Szkaplerzne, (e) Koła Żywego Różańca do kościoła.

 3. Następna niedziela, 13 października, to kolejny, XIX Dzień Papieski, który obchodzony będzie pod hasłem Wstańcie, chodźmy!. Jest to dzień naszej modlitwy i wdzięczności Bogu za dar papieża Polaka połączony ze zbiórką ofiar do puszek po Mszy św. na fundusz stypendialny dla utalentowanej a ubogiej młodzieży. W tym też dniu, po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na program poświęcony św. Janowi Pawłowi II połączony z modlitwą różańcową. Dlatego w następną niedzielę nie będzie różańca przed Msza św. o g. 16.30.

4. Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży wraz z rodzinami, którzy wzięli udział w Parafialnym Konkursie Różańcowym pt. „A z czego wykonać różaniec?” Dziękujemy za pięknie wykonane różańce. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w niedzielę, 20 października, na Mszy św. o g. 11.30.

5. Przypominamy, że przyjmujemy już intencje mszalne na 2020  rok, a od dzisiaj także wypominki za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdziemy kartki, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.
6. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko;
- o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca;
- oraz wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata.

Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, a w nim m. in.:
- w 80. rocznicę obrony Westerplatte artykuł pt. „Siedem tragicznych dni”.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg