VII Niedziela Zwykła1. Dzisiaj, jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

2. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty i ważny czas Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia z posypaniem głów popiołem na znak naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia o g. 8.00, 10.00 i 18.00.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich od 18. do 60 roku życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W Środę Popielcową uczniowie szkoły podstawowej rozpoczną swoje wielkopostne rekolekcje. Podajemy program rekolekcji, który jest umieszczony także w gablocie przed kościołem:
- środa – g. 9.15 – klasy: I-IV,
g. 10.00 – Msza św. z udziałem wszystkich uczniów,
g. 11.00 – klasy: V-VIII.
- czwartek – g. 9.15 – klasy: I-IV,
g. 10.00 – Msza św. z udziałem wszystkich uczniów,
g. 11.00 – klasy: V-VIII.
- piątek – g. 9.00 – spowiedź,
g. 9.45 – Droga Krzyżowa, po Drodze Krzyżowej, o g. 10.15 – Msza św. na zakończenie rekolekcji.
Uwaga: w piątek na g. 9.00 przychodzą klasy: IV, V, VI, VII i VIII; klasy młodsze przychodzą na g. 9.45.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
- dla dzieci – o g. 16.30 (w tym tygodniu wyjątkowo o g. 9.45),
- dla młodzieży i dorosłych o g. 17.15.
Natomiast w każda niedzielę Wielkiego Postu o g. 16.30 – Gorzkie Żale z wystawionym Najświętszym Sakramentem i kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach – Msza św. już bez kazania.
Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzech, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj. stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

6. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

7. Również w następną niedzielę, po Mszy św. o g. 11.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas III i z rodzicami w ramach przygotowań do uroczystości I Komunii św.

8. Bardzo dziękujemy za trzy ofiary w łącznej wysokości 600 zł, jakie w  ostatnim czasie, jeszcze w styczniu, wpłynęły na parafialne konto. Bóg zapłać!

9. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji;
- o tym, jak się bronić przed nadmiarem informacji;
- oraz o tym, jakie tajemnice skrywa Tajne Archiwum Watykanu.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: śp. Ewa Woźniak z ul. Odrodzenia. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg