III Niedziela Wielkanocna


1. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Daszyńskiego w Radomiu, ul. Odrodzenia 37, Pan Bogusz Florczak, przypomina o konieczności zapisywania dzieci do szkoły na rok szkolny 2020/2021. Pierwszy termin rekrutacji do oddziału przedszkolnego dzieci urodzonych w 2014 roku oraz do klasy pierwszej dzieci urodzonych w 2013 roku upływa 30 kwietnia 2020 r.

2. W piątek, 1 maja, rozpoczniemy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.

3. Piątek, 1 maja, to zarazem pierwszy piątek miesiąca. O g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 maja, będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesioną na ten dzień z 3 maja ze względu na wypadającą w tym dniu niedzielę. Msze św. w Uroczystość NMP Królowej Polski w sobotę, 2 maja, o g. 8.00 i 18.00.

5. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą   o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach oraz nabożeństwo majowe o g. 16.30.

6. Bardzo dziękujemy za 14 ofiar w łącznej wysokości 2600 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w marcu i w kwietniu, wpłynęły na parafialne konto oraz za złożone w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej dwie ofiary w łącznej wysokości 150 zł. Bóg zapłać!
Gdyby ktoś dzisiaj chciał złożyć ofiarę na tacę, to na stoliku pod chórem stoi koszyczek, do którego nasz dar na potrzeby parafii również możemy złożyć. Bóg zapłać!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o uniewinnieniu kard. Pella fałszywie oskarżonego o pedofilię;
- o św. Katarzynie ze Sieny, patronce Europy, która w czasach klęsk i zarazy pokazała, że kto wiernie słucha Boga, zadziwi świat;
- oraz o tym, dlaczego w rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym warto wrócić do lektury Pisma Świętego.
Gość jest wyłożony do nabycia na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg