XIII Niedziela Zwykła1. Po dwóch latach pracy w naszej parafii Ksiądz Biskup odwołał ze stanowiska wikariusza Ks. Filipa, powołując go jednocześnie na stanowisko wikariusza do parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu. Na miejsce Ks. Filipa Ksiądz Biskup mianował do naszej parafii neoprezbitera – Ks. Pawła Łęckiego pochodzącego z parafii Wysoka. Dzisiaj, żegnając  ks. Filipa dziękujemy i Panu Bogu i Ks. Filipowi za wszystkie błogosławione owoce tej dwuletniej posługi w naszej parafialnej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa, darów i światła Ducha Świętego na czas pracy w nowej parafii w Zwoleniu. Nowego wikariusza, Ks. Pawła, powitamy w pierwszą niedzielę lipca.

2. W poniedziałek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o g. 8.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek , o g. 17.30 nabożeństwo z modlitwą o liczne i dobre powołania do służby Bożej w Kościele;
- w pierwszy piątek, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, a o g. 17.30 pierwszopiątkowe nabożeństwo;
- w pierwszą sobotę, o g. 17.30 pierwszosobotnie nabożeństwo różańcowe, Msza św. o g. 18.00 i po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

4. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

5. Od 1 lipca do 31 sierpnia Msza św. w naszej parafii w dzień powszedni będzie sprawowana tylko o g. 18.00. Nie będzie Mszy św. porannej w ciągu tygodnia do 31 sierpnia włącznie.

6. Bardzo dziękujemy za pięć ofiar w łącznej wysokości 900 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w maju i w czerwcu, wpłynęły na parafialne konto oraz za złożone w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej trzy ofiary w łącznej wysokości 1650 zł. Bóg zapłać!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- początek wakacyjnego cyklu Gościa pod nazwą „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. W tym numerze – Sanktuarium Matki Boskiej Sejneńskiej, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600-letnia figura Matki Bożej;
- a także o świadectwie wiary męczenników, którzy w najbardziej radykalny sposób oddali chwałę Bogu;
- o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości – wiele osób na Zachodzie deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę;
- oraz naukowcy o parzeniu i piciu kawy – co o właściwościach kawy i jej wpływie na ludzki organizm mówią badania naukowe?

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Stanisława Kaleta z ul. Zwoleńskiej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o g. 13.30. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg