XXIII Niedziela Zwykła1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwa   o pokój w naszych sercach i rodzinach.

2. We wtorek, 8 września, Święto Narodzenia NMP, dzień Matki Bożej Siewnej. Msze św. o g. 8.00 i 18.00.

3. Młodzież klas VIII, która chce przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Zapisy będą trwały do ostatniej niedzieli września (27.09).

4. Serdecznie zapraszamy na spotkania grup oazowych:
- klasy od I do IV – w soboty, od g. 14.00 do g. 15.30;
- oraz klasy od V do VII – w soboty, od g. 15.00 do g. 16.30;
- wspólny śpiew od g. 15.00 do 15.30.
Zaprasza s. Małgorzata.

Natomiast klasy VIII i starsze na pierwsze spotkanie oazowe zapraszamy we wtorek, 8 września, po Mszy św. o g. 18.00.

Zapraszamy także chłopców młodszych i starszych do służby ministranckiej przy ołtarzu. Szczególne zaproszenie kierujemy do chłopców po I Komunii św.
Zapisy u ks. Pawła.

Wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów na pierwsze po wakacjach spotkanie zapraszamy we czwartek, 10 września, po Mszy św. wieczorowej o g. 18.00.

5. Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 r.

6. W naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego w ramach Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Elektrośmieci w postaci zużytych komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu RTV i AGD, itp. można składać na placu przed kościołem (na lewo od wejścia na plac kościelny) w poniedziałek, 14 września i we wtorek, 15 września, do g. 12.00.

7. Od dzisiejszej niedzieli na stoliku pod chórem możemy składać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze, w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Oczywiście, istotne jest, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod tym projektem.

8. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka  w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

9. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o katechezie szkolnej w trzydzieści lat od jej powrotu do szkół;
- o szkole w czasie pandemii;
- oraz o sytuacji Kościoła w Irlandii, gdzie wyświęcono w tym roku tylko jednego kapłana.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Czesław Wróbel z ul. Nałęczowskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek….

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg