XXV Niedziela Zwykła

1. W następną niedzielę, na Mszy św. o g. 11.30 odbędzie się uroczystość rocznicy I Komunii św. uczniów  klas V. Spowiedź dzieci, rodziców, rodzin przed uroczystością rocznicy odbędzie się w sobotę, o g. 9.00.

2. Również w następną niedzielę, po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na pierwsze po dłuższej przerwie spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Uczniów klas VIII, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii prosimy o zgłoszenia u ks. Pawła do niedzieli, 27 września.

4. Bardzo dziękujemy za cztery ofiary w łącznej wysokości 900 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w sierpniu i wrześniu, wpłynęły na parafialne konto. Bóg zapłać!

5. Przyjmujemy intencje mszalne na 2021 r.

6. Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej zaprasza do udziału w X Tygodniu Społecznym pt. „Aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa”. Inauguracja Tygodnia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Tomasika odbędzie się w niedzielę, 27 września o g. 18.00, w radomskiej katedrze. Wśród wykładowców i uczestników dyskusji będą znani uczeni, parlamentarzyści i publicyści. Spotkania (oprócz inauguracji) odbywać się będą w Oratorium (dolny kościół Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej 22). Zachęcamy do zapoznania się z programem wywieszonym na tablicy ogłoszeń, a także dostępnym na stronach internetowych Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej i naszych diecezjalnych mediów.

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:- o tym, jak naprawdę wyglądał Jezus Chrystus i czy musimy to wiedzieć?;- o tym, co Rosjanie myślą o agresji na Polskę 17 września 1939 r.?;- oraz o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Ireneusz Bieńkowski z ul. Kochanowskiego oraz śp. Elżbieta Modrzewska z ul. Zwoleńskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg