XXVII Niedziela Zwykła1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach; o g. 16.30 – nabożeństwo różańcowe.
Natomiast po Mszy św. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami i kandydatami do bierzmowania.

2. Także dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, w odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać!

3. W środę, 7 października, dzień wspomnienia NMP Różańcowej, i jak co roku w tym dniu po Mszy św. o g. 18.00 odbędzie się procesja różańcowa ulicami naszego osiedla: Szczecińską – Zwoleńską – Komunalną – Pomorską i Szczecińską do kościoła. Różaniec poniosą kolejno: (a) dzieci klas III, (b) rodzice dzieci klas III, (c) kandydaci do bierzmowania, (d) Bractwo Szkaplerzne, (e) Koła Żywego Różańca do kościoła.

4. Następna niedziela, 11 października, to kolejny, XX Dzień Papieski, który obchodzony będzie pod hasłem TOTUS TUUS. Jest to dzień naszej modlitwy i wdzięczności Bogu za dar papieża Polaka połączony ze zbiórką ofiar do puszek po Mszy św. na fundusz stypendialny dla utalentowanej a ubogiej młodzieży. W tym też dniu, po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na program poświęcony św. Janowi Pawłowi II połączony z modlitwą różańcową. Dlatego w następną niedzielę nie będzie różańca przed Msza św. o g. 16.30.

5. Dzieciom i młodzieży przypominamy, że trwa Parafialny Konkurs Plastyczny pt. „Wybrana tajemnica Różańca Świętego”, który polega na tym, aby w pracy wykonanej dowolną techniką (rysowanie, malowanie, wydzieranie, klejenie, style łączone) przedstawić treść dowolnie wybranej tajemnicy Różańca. Prace prosimy przynosić do kancelarii parafialnej do niedzieli, 11 października.

6. Przypominamy, że przyjmujemy już intencje mszalne na 2021  rok, a od dzisiaj także wypominki za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdziemy kartki, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej.

7. We wrześniu zostały zakończone prowadzone w ostatnim czasie (od lipca) prace remontowe związane m. in. z malowaniem ogrodzenia przy kościele i wymianą części okien w domu parafialnym przy ul. Długojowskiej, w którym mieszkają siostry urszulanki. Koszt wykonanych ostatnio prac to 27800 zł. Przy tej okazji bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę bądź w kancelarii parafialnej, wpłaty na parafialne konto, dzięki którym takie prace i w ogóle funkcjonowanie parafii są możliwe.
Bardzo dziękujemy za dwie ofiary w łącznej wysokości 200 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, o dostępnych terapiach i zabiegach w sanatoriach;
- a także o tym, że szczęście to zapatrzenie się w Boga, smutek to konsekwencja zapatrzenia się w siebie – mówi matka sługi Bożego Carla Acutisa, którego beatyfikacja odbędzie się na początku października;
- oraz o św. Franciszku z Asyżu, który mówił o sobie „prosty i niewykształcony”, a rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół.

Są też do nabycia wydane przez Gościa Niedzielnego kalendarze na 2021 rok w cenie 10 zł/egz.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg