XXVIII Niedziela Zwykła1. Obchodzimy dzisiaj w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. Jest to dzień naszej modlitwy i wdzięczności Bogu za dar papieża Polaka połączony ze zbiórką do puszek po Mszy św. na fundusz stypendialny dla utalentowanej a ubogiej młodzieży. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

2. Również dzisiaj, po Mszy św. o g. 17.00 zapraszamy na program poświęcony św. Janowi Pawłowi II połączony z modlitwą różańcową. Dlatego nie będzie dzisiaj różańca przed Mszą św. o g. 16.30.

3. W następną niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień Misyjny. Jest to czas szczególnej pamięci modlitewnej za misje i misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji. W związku z tym będziemy gościć w naszej parafii Diakonię Misyjną Ruchu Światło-Życie, która na Mszach św. przybliży nam swoją działalność  i podzieli się swoim doświadczeniem misyjnym. Serdecznie zapraszamy!
Taca z przyszłej misyjnej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby misji. Bóg zapłać!

4. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia do modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Zapraszamy!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m.in.:
- film na DVD „Ziemia Maryi” – piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza, wzbogacony o 85 minut dodatkowych materiałów;
- o nowej encyklice papieża Franciszka, która utwierdza w przekonaniu, że braterstwo to główny rys obecnego pontyfikatu;
- „Mam nadzieję, że dzięki wierze Polaków obronimy się w jakiejś mierze przed dechrystianizacją, a wszystkie wilki w stadzie są szansą na oczyszczenie i doskonalenie naszej wiary” – rozmowa z autorem kanału Teobańkologia.

Są też do nabycia wydane przez Gościa Niedzielnego kalendarze na 2021 rok z papieżem Franciszkiem w cenie 10 zł/egz.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Czesław Osiński z ul. Okrzei. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg