XXIX Niedziela Zwykła1. Dzisiejsza niedziela zwana misyjną otwiera Tydzień Modlitw w intencji misji w świecie. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby misji. Bóg zapłać!

2. W czwartek, 22 października, w całej Polsce członkowie Żywego Różańca przeżywać będą Dzień Modlitwy Różańcowej. Modlimy się o rozwój Żywego Różańca i o beatyfikację naszej założycielki Sługi Bożej Pauliny Jaricot. Zapraszamy w czwartek na nabożeństwo różańcowe wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii.

4. W następną niedzielę, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy; jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca.

5. Bardzo dziękujemy dwie ofiary w łącznej wysokości 300 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii parafialnej na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia do modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Zapraszamy!

7. W związku ze stanem epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia wiernych Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.:
a) osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym;
b) osobom z objawami infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.);
c) osobom przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m.in.:
- o tym, czego najbardziej potrzeba Kościołowi w Polsce;
- do ust czy na rękę – jak przyjmować Komunię Świętą;
- oraz fragment autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza, który mówił, że najbardziej cenną rzeczą jaką robił, było skłanianie ludzi do powracania do Boga.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Jadwiga Szymczak z ul. Puławskiej oraz śp. Tadeusz Bańcer z ul. Odrodzenia, którego data pogrzebu nie jest jeszcze znana. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg