Niedziela Świętej Rodziny

 

1. W czwartek - zakończenie roku kalendarzowego. O g. 18.00 – uroczysta Msza św., a bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo zakończone dziękczynnym Te Deum z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

2. W piątek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w ciągu dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego.
Pierwszy dzień nowego roku to zarazem pierwszy piątek miesiąca; okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach św., natomiast o g. 16.30 pierwszopiątkowe nabożeństwo.
Oczywiście, ze względu na uroczystość post piątkowy w tym dniu nas nie obowiązuje.

3. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszą sobotę, o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

4. W następną niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

5. Bardzo dziękujemy za osiem ofiar w łącznej wysokości 1500 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w listopadzie i w grudniu wpłynęły na parafialne konto. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny numer podwójny świąteczno-noworoczny w cenie 10 zł/egz., który był już dostępny do nabycia w Boże Narodzenie, a w nim m. in.:
- specjalny dodatek w postaci Litanii do Dzieciątka Jezus;
- odpowiedź na pytanie dlaczego 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa;
- oraz o świętych, którym malutki Jezus pozwolił wziąć się na ręce.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg