Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

 

1. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie.
Te życzenia błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych składamy wraz z Siostrami Urszulankami SJK posługującymi w naszej parafii.

2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

3. Jutro, drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. wg porządku niedzielnego, a taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby KUL-u.

3. W następną niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez codziennie odprawianą Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Nowenny dzisiaj, jutro i w następną niedzielę o g. 16.30, a od wtorku do soboty o g. 17.30.

4. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary po 100 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, 90 stron w zwykłej cenie, a w nim m. in.:
- „Maryjo, Ty powiedz, coś w drodze widziała?”, czyli o tym, jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego? O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny.
- polecamy również tekst „Jesteśmy Światło-Życie”, w którym z okazji 100. Rocznicy urodzin księdza Franciszka Blachnickiego redaktorzy Gościa dają świadectwo o swoim przeżywaniu oazy.

Natomiast w nowym numerze miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka m. in.:
- ks. prof. Jan Machniak w artykule pt. „Dlaczego ufamy Jezusowi”;
- oraz wspomnienie o wybitnym sportowcu Ryszardzie Szurkowskim – „Najtwardszym z twardych i najskromniejszym ze skromnych”.

Jest też dostępny nowy numer miesięcznika Miłujcie się!, w którym możemy przeczytać o materialnych znakach zmartwychwstania.

Czasopisma wyłożone są do nabycia na stoliku pod chórem. Zapraszamy!

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg