IV Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiejszą niedzielą, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania i za powołanych do służby Bożej w Kościele. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Bóg zapłać!

2. W sobotę, 1 maja, rozpoczniemy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią Loretańską codziennie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.

3. Sobota, 1 maja, to zarazem pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych.

4. Również w sobotę, 1 maja, o g. 9.00 odbędzie się spowiedź dzieci klas IV, rodziców, rodzin przed uroczystością I Komunii św., która będzie miała miejsce w poniedziałek, 3 maja, o g. 10.00.

5. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach oraz nabożeństwo majowe o g. 16.30.

6. Bardzo dziękujemy za 12 ofiar w łącznej wysokości 1650 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w marcu i w kwietniu, wpłynęły na parafialne konto. Bóg zapłać!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne;
- teologicznie o pandemii, czyli jak czytać ten znak czasu;
- polecamy także tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych.

 

Jest też dostępny nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym m. in. z okazji trwającego Roku św. Józefa wyjątkowy dodatek – obraz z wizerunkiem opiekuna Jezusa oraz modlitwą za jego wstawiennictwem.

Czasopisma wyłożone są do nabycia na stoliku pod chórem przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy!

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Rafał Wielochowski z ul. Kochanowskiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg