V Niedziela Wielkanocna

 

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. W poniedziałek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego, czyli o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00.

3. W jutrzejszą uroczystość, na Mszy św. o g. 10.00 dzieci klas IV przystąpią do I Komunii św. Ze względu na aktualne związane z pandemią ograniczenia do kościoła na Mszę św. o g. 10.00 wejdą tylko dzieci komunijne i rodzice tych dzieci. Wszystkie inne osoby zapraszamy na Msze św. o g. 8.00, 11.30 albo o g. 17.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
- w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do służby Bożej w kościele;
- w pierwszy piątek, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

5. W następną niedzielę, na Mszy św. o g. 13.00 dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. Spowiedź przed uroczystością I Komunii św. – w sobotę o g. 9.00.
Ze względu na aktualne związane z pandemią ograniczenia do kościoła na Mszę św. o g. 13.00 wejdą tylko dzieci komunijne i rodzice tych dzieci.

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, dlaczego św. Józef został patronem robotników;
- oraz do czego prowadzi widoczne na ulicach czy w mediach społecznościowych zastępowanie kultury solidarności kultura gniewu;
- a także o tym, jak długo trwa odporność na COVID-19 po szczepieniu?
Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, a w nim m. in.:
- próba odpowiedzi na pytanie czy szkody społeczne wywołane przez koronawirusa są do nadrobienia?;
- oraz artykuł z okazji 100. rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego pt. „Tak się gra, jak przeciwnik pozwala”.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Irena Korupczyńska z ul. Nałęczowskiej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o g. 10.30 oraz śp. Stanisław Czajkowski z ul. Odrodzenia, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o g. 13.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg