Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

2. Jutro ostatni dzień maja i ostatnie w tym roku majowe nabożeństwo. Natomiast we wtorek, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa, na które zapraszamy o zwykłej porze, czyli w dni powszednie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.

3. W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Niestety, ze względu na najnowsze obowiązujące nas zarządzenia i zalecenia władz diecezjalnych, Księdza Biskupa i władz państwowych nie pójdziemy z procesją eucharystyczną ogłoszoną tydzień temu trasą ulicami naszego osiedla. Procesja odbędzie się podobnie, jak rok temu, na placu przykościelnym.
Msze św. w Boże Ciało o g. 8.00, 10.00 i po tej Mszy św. procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na placu przykościelnym. Bezpośrednio po procesji Msza św. z g. 11.30 bez kazania. Po południu – Msza św. o g. 17.00, a pół godziny wcześniej, czyli o g. 16.30 – nabożeństwo czerwcowe.

4. Przez całą oktawę Bożego Ciała – bezpośrednio po nabożeństwie o g. 17.30, a w niedzielę o 16.30 – będzie procesja eucharystyczna na placu przykościelnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy piątek, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
- w pierwszą sobotę, po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.

6. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach oraz nabożeństwo czerwcowe o g. 16.30 z procesją eucharystyczną.

7. Bardzo dziękujemy za trzy ofiary w łącznej wysokości 440 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- dodatek – broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy;
- w numerze przeczytamy także o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.

Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, w którym m. in.:
- Czesław Ryszka w artykule pt. „Oznaki końca świata?”.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg