X Niedziela Zwykła - 06.06.2021

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach. O g. 16.30 – nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku włącznie, po nabożeństwie o g. 17.30 procesja eucharystyczna. W czwartek – zakończenie oktawy i poświęcenie wianków.

3. W piątek, z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, post piątkowy nie obowiązuje.

4. W następną niedzielę, 13. czerwca, o g. 11.30 Mszę św. prymicyjną odprawi nasz parafianin Ks. Krzysztof Wiśniewski z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu (filipin). Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy!

5. Parafia p.w. Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach przeżywa Jubileusz 100-lecia powstania parafii. Główna Msza św. jubileuszowa będzie sprawowana w przyszłą niedzielę, 13. czerwca, o g. 13.00. Przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Będzie ona również transmitowana przez TVP Polonia. Duszpasterze parafii NSJ zapraszają do włączenia się w obchody Jubileuszu.

6. Bardzo dziękujemy za pięć ofiar w łącznej wysokości 500 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

7. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać?;
- w radomskiej części Gościa znajdziemy sylwetki sześciu neoprezbiterów naszej diecezji.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg