XIV Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. Zbliża się 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel, dzień Matki Bożej Szkaplerznej, w którym działające przy naszej parafii Bractwo Szkaplerzne ma swoje patronalne święto.
Jeśli ktoś chciałby przyjąć szkaplerz czy wstąpić do Bractwa Szkaplerznego, będzie ku temu okazja 16 lipca, na Mszy św. o g. 18.00. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

3. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu pt. „Pas startowy” – reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciel michalitów bł. ks. Bronisław Markiewicz;
- oraz reportaż z Białej Nowej, w którym kilka dni po pożarze ludzie mówią o tragedii i o cudach.

Jest też dostępny nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, a w nim m. in.:
- prof. Wojciech Polak w artykule pt. „Rzeczpospolita i Przedmurze” w 400-lecie wiktorii chocimskiej;
- oraz artykuł pt. „Król Władysław i jego rycerze, czyli wiekopomna chwała oręża polskiego” – rzecz w 611. rocznicę bitwy pod Grunwaldem.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Rafał Dąbrowski z ul. Pomorskiej, śp. Janina Śledź z ul. Janowieckiej oraz śp. Janusz Patkowski z ul. Odrodzenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg