XVII Niedziela Zwykła - 25.07.2021

1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na zakup pojazdów (środków transportu) dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy organizowanej przez stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu – MIVA Polska, które jest agendą Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a wszyscy kierowcy otrzymają odblaskowe breloki ze św. Krzysztofem jako pamiątkę udziału w tejże akcji.
Za włączenie się do tej akcji i złożone ofiary już teraz składamy serdeczne podziękowanie. Rok temu, w ramach tejże akcji zebraliśmy 2120 zł. Bóg zapłać!

2. W następną, pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

3. Również w następną niedzielę w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ks. abp. Stanisława Gądeckiego po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi w Polsce, Niemczech, Belgii i w Holandii. Bóg zapłać!

4. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary w łącznej wysokości 400 zł, jakie w ostatnim czasie, w czerwcu i w lipcu, wpłynęły na parafialne konto oraz za złożone w minionym tygodniu dwie ofiary w łącznej wysokości 300 zł. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w wakacyjnym cyklu „Pas startowy” Gość zaprasza do klasztoru klarysek w Starym Sączu, gdzie swój żywot zakończyła św. Kinga;
- a także o świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg