XXVI Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj, ostatni dzień zapisów uczniów klas VIII, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii.
Natomiast w następną niedzielę, 3 października, po Mszy św. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami i kandydatami do bierzmowania.

2. W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Dzieci, młodzież, dorosłych – wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach różańcowych codziennie o g. 17.30, a w niedziele o g. 16.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy piątek – od g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja oraz możliwość spowiedzi.
- w pierwszą sobotę – po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.

4. W następną, pierwszą niedzielę października na Mszy św. o g. 11.30 dzieciom klas III zostaną poświęcone różańce w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi i z rodzicami.
Natomiast o g. 16.00, z racji pierwszej niedzieli miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

5. Bardzo dziękujemy za cztery ofiary w łącznej wysokości 700 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w sierpniu i we wrześniu, wpłynęły na parafialne konto oraz za złożoną w kancelarii parafialnej ofiarę w wysokości 300 zł. Bóg zapłać!

To dzięki takim, jak te ofiarom i tym składanym na tacę czy w jakikolwiek inny sposób było możliwe położenie w minionym tygodniu nowej mozaiki w prezbiterium, która kosztowała nas ostatecznie 64 tys. zł. Zaprojektował i wykonał ją, podobnie jak i tą nad ołtarzem ten sam artysta, Pan Andrzej Pasoń ze Starego Sącza, który zajmuje się sztuką sakralną, czyli m. in. projektowaniem i wykonywaniem wystrojów wnętrz kościołów; jego dziełem jest np. projekt i wykonanie wystroju kościoła na Idalinie w Radomiu.
Przed nami jeszcze jedna zmiana w wystroju naszego kościoła, a dokładnie chodzi o płytki, którymi wyłożone są ściany w prezbiterium; może uda się nam ją przeprowadzić jeszcze przed Wielkanocą.
Jeszcze raz za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii w jakikolwiek sposób składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o narodowych rekolekcjach u św. Józefa w Kaliszu;
- o tym, jak sondaże manipulują opinią publiczną;
- oraz o spektaklu poświęconym Krzysztofowi Krawczykowi pt. „Chciałem być”.

Natomiast w Małym Gościu Niedzielnym m. in.:
- dodatek w postaci podstawki pod kubek;
- a także o nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca;
- oraz o tym, jak wygląda nauka i zdobywanie różnych umiejętności przez dzieci w ośrodku dla niewidomych w Laskach, założonym przez błogosławioną matkę Elżbietę Różę Czacką.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg