XXXIII Niedziela Zwykła - 14.11.2021

 

1. Zgodnie z zapowiedzią, po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Pomoc Kościołowi w Potrzebie w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Natomiast w następną niedzielę w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj, po Mszy św. wieczorowej o g. 17.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Spotkania Kręgu Biblijnego odbywać się będą w drugą i czwartą niedzielę miesiąca po Mszy św. o g. 17.00. Zapraszamy!

3. W piątek, 19 listopada, Mszą św. o g. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii Jerycho Rodzin – wielka adoracyjno-wynagradzająca modlitwa w intencji małżeństw i rodzin przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, przy obrazie Matki Bożej Świętorodzinnej ze Studzianny i relikwiach św. Joanny Beretty Molli lub świętych małżonków Zelli i Ludwika Martin, która to modlitwa będzie trwała przez całą noc z piątku na sobotę i w dzień przez całą sobotę do g. 19.00.
A oto szczegółowy plan naszego modlitewnego czuwania Jerycha Rodzin:
- w piątek:
g. 18.00 – Msza św. na rozpoczęcie Jerycha Rodzin w intencji świętości małżeństw i rodzin w parafii
g. 19.00-20.30 – adoracja indywidualna
g. 20.30 – Różaniec, cz. Bolesna
g. 21.00 – Apel Jasnogórski z rozważaniem o świętości małżeństwa
g. 22.00 – adoracja młodzieży i narzeczonych w intencji rodziców i swoich przyszłych rodzin
g. 23.00 – adoracja w intencji świętości i nierozerwalnościmałżeństw
g. 24.00 – Różaniec, cz. Chwalebna
- w sobotę:
g. 0.30-7.00 – adoracja indywidualna
g. 7.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
g. 7.30 – Msza św.
g. 8.00-12.00 – adoracja indywidualna
g. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec, cz. Radosna
g. 12.30- 15.00 – adoracja indywidualna
g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i czuwaniedzieci
g. 17.30 – Różaniec, cz. Światła
g. 18.00 – Msza św. na zakończenie Jerycha Rodzin z aktem zawierzenia rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu.

Program ten znajdziemy gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii i na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem. Kościół będzie otwarty całą noc i cały dzień. Zadbajmy o to, aby nikogo z nas na tej wspólnej czy indywidualnej modlitwie w intencji świętości małżeństw i rodzin naszej parafii nie zabrakło.

4. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m.in.:
- o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas;
- oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej;
- a także o tym, jak wygląda ochrona granicy z Białorusią.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Radosław Latos z ul. Komunalnej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg