Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

 

1. Zgodnie z zapowiedzią, przed kościołem, po Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego oraz na przygotowanie ciemnicy i grobu. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

3. Dzisiejszą Niedzielą Palmową, wspominając uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynamy Wielki Tydzień, który bezpośrednio przygotowuje nas na najważniejsze święta chrześcijańskie – Zmartwychwstania Pańskiego. Tę uroczystość poprzedza święte Triduum Paschalne, czyli trzy najważniejsze dni w ciągu roku: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

4. W Wielki Czwartek przeżywamy pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. O g. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do ciemnicy. Adoracja w Wielki Czwartek do g. 22.00. Na g. 21.00, na adorację zapraszamy dzieci z rodzicami.

5. Wielki Piątek – to pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od g. 8.00 do 17.00 – możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy. O g. 17.00 Droga Krzyżowa, a po Drodze Krzyżowej rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
O g. 18.00 rozpocznie się uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku zakończona przeniesieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do grobu, po czym zostaną odśpiewane wszystkie trzy części Gorzkich Żalów.
Adoracja w Wielki Piątek – do północy (do g. 24.00). Na g. 21.00 zapraszamy na wspólną adorację młodzież naszej parafii, natomiast na 22.00 na wspólną adorację zapraszamy małżeństwa.
Ofiary składane w Wielki Piątek przy zostaną przeznaczone na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie.
W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły: ilościowy i jakościowy.

6. W Wielką Sobotę, od g. 8.00 do g. 13.00 święcenie pokarmów i adoracja Pana Jezusa przez cały dzień. Przychodząc ze święconką nie zapomnijmy o modlitwie przy grobie Pana Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o g. 18.00 od poświęcenia ognia. Na tę liturgię zabierzmy ze sobą świece. Pół godziny wcześniej, o g. 17.30 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o g. 6.00 i po niej Msza św. Pozostałe Msze św wg porządku niedzielnego. Po południu, o g. 16.30 nabożeństwo Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Już teraz zapraszamy do aktywnego i zaangażowanego udziału w rezurekcyjnej procesji, prosimy panów do chorągwi i baldachimu, panie do feretronów i wszelką, każdą inną pomoc, abyśmy mogli godnie i dostojnie uczcić zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

8. W poniedziałek wielkanocny – Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt jest przeznaczona na potrzeby KUL-u.

9. Jeśli ktoś chciałby jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej – to służymy w konfesjonale w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o g. 18.00 i po Mszy św. jeśli będzie taka potrzeba.

10. W imieniu dzieci i młodzieży z grup ministranckich i oazowych naszej parafii bardzo dziękujemy za ofiary złożone przy zakupie palm, baranków, kart świątecznych. Również dzisiaj te rzeczy możemy nabyć. Bóg zapłać!

11. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w kolejnym odcinku wielkopostnego cyklu Gościa „Droga do wolności” – o strasznej truciźnie jaką jest gniew;
- o Triduum Paschalnym: trzy dni – jedno święto, jak dobrze je przeżyć?;
- polecamy także artykuł poświęcony sakramentowi pokuty;
- dodatkiem do tego numeru Gościa jest kolejna płyta Biblii Audio zawierający księgi prorockie proroków większych.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Stanisława Sawicka z ul. Długojowskiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

Msze Święte

 

Niedziele
8.00, 10.00, 11.30, 17.00


Święta zniesione
8.00, 10.00, 18.00


Dni powszednie
7.30, 18.00

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg