Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

SŁOWO BISKUPA RADOMSKIEGO NA WIELKANOC 2022


Moi Drodzy!
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa objawiło zwycięstwo Pana Życia nad śmiercią, potęgę Miłosierdzia Bożego wobec ludzkiego grzechu i bogactwo wspólnoty zjednoczonej mocą Ducha Świętego.
Dziękuję wszystkim wiernym, którzy z oddaniem przeżywali wielkopostne starania o życie w łasce Boga i oddanym duszpasterzom, dzięki którym przygotowanie do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego było prawdziwie czasem pojednania z Bogiem.
Niech czas Świąt Wielkanocnych umocni naszą nadzieję na życie w pokoju i bezpieczeństwie oraz zjednoczy nas w błaganiu Boga o zachowanie od zła wszelkiego.
Niech radość z przyjęcia daru Bożego Miłosierdzia pomoże nam trwać zawsze w Komunii z Bogiem i ofiarnie umacniać jedność w małżeństwach, rodzinach, parafiach i naszej diecezji. Dziękuję tak wielu oddanym świadkom czynów miłosierdzia, którzy w ostatnich tygodniach z poświęceniem okazali troskę o potrzebujących, jacy przybyli do nas z Ukrainy.
Niech Matka Boża wspiera nas, abyśmy wytrwali w wierności Bogu i wspierali się w odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła.
Wasz biskup Marek

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
Te życzenia błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych składamy wraz z Siostrami Urszulankami SJK posługującymi w naszej parafii.
2. Jutro, drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. wg porządku niedzielnego, a taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby KUL-u.

3. W następną niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niej przez codziennie odprawianą Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo Nowenny dzisiaj, jutro i w następną niedzielę o g. 16.30, a od wtorku do soboty o g. 17.30.
Niedziela ta będzie jednocześnie Pierwszym Ogólnopolskim Dniem Dobra. Caritas Diecezji Radomskiej zaprasza na Festiwal Miłosierdzia, który odbędzie się w Radomiu na Pl. Corazziego. Szczegóły znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Caritas zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Diecezjalnej Caritas. Bóg zapłać!

4. Pragniemy w tym roku zorganizować wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Odbędzie się on w dniach 21-26 lipca br. Chcemy zaprosić do Zakopanego, gdzie w tym czasie będziemy poznawać górskie uroki polskich Tatr. Koszt wyjazdu to 990 zł. W cenę wyjazdu są wliczone: zakwaterowanie i wyżywienie, przejazd wraz z obecnością autokaru na miejscu, ubezpieczenie, wejściówki do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapisy do 8 maja. Szczegóły u ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy!

5. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

6. Z prasy Gość Niedzielny, 90 stron świątecznego wydania w zwykłej cenie, a w nim m. in.:
- teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych;
- materiał o tym, w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni;
- oraz omówienie ostatniego z grzechów głównych, czyli o lenistwie.
Jest też dostępny nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m. in.: magnes z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i plakat z Igą Świątek.

Czasopisma wyłożone są do nabycia na stoliku pod chórem. Zapraszamy!

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Stanisław Koryciak z ul. Puławskiej, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia, o g. 11.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

Msze Święte

 

Niedziele
8.00, 10.00, 11.30, 17.00


Święta zniesione
8.00, 10.00, 18.00


Dni powszednie
7.30, 18.00

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg