III Niedziela Wielkanocna - 01.05.2022

 

1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój          w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. Rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o g. 17.30, w niedziele          o g. 16.30. Serdecznie zapraszamy aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć             w majowych nabożeństwach w kościele, zachęcamy do modlitwy      w domu.

3. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. w naszej świątyni będą sprawowane o g. 8.00, 10.00, 11.30            i 17.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar pokoju, jedności i wzajemnego szacunku.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do służby Bożej w Kościele;

- w pierwszy piątek – do chorych udamy się od g. 9.00; można zgłaszać chorych w kancelarii parafilanej. Po południu okazja do spowiedzi tym razem wyjątkowo od g. 17.00;

- w pierwszą sobotę, po Mszy św. wieczorowej zmianka tajemnic różańcowych.

5. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Bóg zapłać!

6. Również w następną niedzielę, na Mszy św. o g. 10.00 dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. Spowiedź dzieci, rodziców, rodzin – w sobotę, o g. 9.00.

7. Organizujemy w tym roku wyjazd wakacyjny dla dzieci          i młodzieży z naszej parafii. Odbędzie się on w dniach 21-26 lipca br. Zapraszamy do Zakopanego, gdzie w tym czasie będziemy poznawać uroki polskich Tatr. Koszt wyjazdu to 990 zł. W cenę wyjazdu są wliczone: zakwaterowanie i wyżywienie, przejazd wraz z obecnością autokaru na miejscu, ubezpieczenie, wejściówki do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapisy do 8 maja. Szczegóły u ks. Pawła. Serdecznie zapraszamy!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:

- polecamy szczególnie artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.

Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, a nim m. in.:

- prof. Andrzej Nowak w artykule pt. „Skąd się wzięła Ukraina” (1);

- prof. Wojciech Polak w artykule pt. „Niemcy wobec Polski i wojny na Ukrainie”.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg
https://aar-healthcare.com/slot/https://dek.chula.ac.th/uploads/truewallet-slot/https://covid19.dairikab.go.id/slot-server-luar/http://lexsportiva.in.ua/akun-pro-thailand/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/http://ojs3.bkstm.org/slot-luar-negeri/https://journal.niqs.org.ng/akunprokamboja/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-demo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-dana/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-gopay-dan-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-ovo/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/slot-deposit-pulsa/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-server-luar/http://lexsportiva.in.ua/slot-demo/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-deposit-pulsa/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-server-luar/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-terpercaya/https://penerbit.undip.ac.id/js/slot-deposit-pulsa/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-deposit-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-dana/https://ppb.uinsatu.ac.id/wp-content/slot-dana/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-demo/https://journal.niqs.org.ng/slot-ovo/https://perizinan.jambikota.go.id/imslot/https://sparkling.kaltimprov.go.id/storage/slot-deposit-via-pulsa/https://www.univbaru.ac.id/slot-zeus/https://journal.pbnsurabaya.co.id/slot-luar-negeri/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-pulsa/https://ojs.americaspg.com/slot-server-luar/https://forum.im.ncue.edu.tw/pages/data-hk/http://sistemasi.ftik.unisi.ac.id/pages/slot-server-luar/https://inspektorat.enrekangkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://slot-deposit-pulsa.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://aar-healthcare.com/gates-of-gatot-kaca/https://slot-demo.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://slot-dana.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://www.univbaru.ac.id/slot-server-luar/https://www.univbaru.ac.id/slot-demo/https://sisumaker.tapselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://sisumaker.tapselkab.go.id/uploads/slot-demo/http://revistaaristas.tij.uabc.mx/public/link-slot-gacor/