VI Niedziela Wielkanocna

 

1. W piątek, na nabożeństwie majowym o g. 17.30, rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

2. Natomiast w następną niedzielę, 29 maja, przypada uroczystość odpustowa ku czci naszej św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki naszej parafii. Sumę odpustową o g. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Marian Szymonik, wykładowca filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej i w Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Po Mszy św. o g. 11.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do św. Urszuli Ledóchowskiej, eucharystyczna procesja po placu przykościelnym zakończona uroczystym „Te Deum” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w procesji. Prosimy też panów do chorągwi i baldachimu, panie do feretronów.
Dzień odpustu w naszej parafii jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g. 8.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament z przerwami na Msze święte do g. 17.00; o g. 16.30 – nabożeństwo majowe. Zapraszamy do modlitwy na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

3. Bardzo dziękujemy za siedem ofiar w łącznej wysokości 1220 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w kwietniu i w maju wpłynęły na parafialne konto. Bóg zapłać!

4. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- historia beatyfikowanej dziś założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz artykuł poświęcony modlitwie różańcowej pt. „Rozżarzone węgle”;
- a także próba odpowiedzi na pytanie dlaczego Bóg pozwala, by ludzie cierpieli w artykule pt. „To nie Bóg zawinił”.
Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego wraz ze specjalnym dodatkiem poświęconym czterem patronom 2022 roku: Wandzie Rutkiewicz, Marii Konopnickiej, Ignacemu Łukasiewiczowi i Jozefowi Wybickiemu.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Zofia Łukawska z ul. Okrzei oraz śp. Helena Komisarska z ul. Nałęczowskiej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o g. 12.00. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg