Drodzy Parafianie. W związku z najnowszymi (z dn.24.03.2020) wskazaniami służb państwowych i sanitarnych informujemy, że:
1. Zachowujemy dotychczasowy porządek Mszy św. w ciągu tygodnia i w niedziele, ale prosimy by uczestniczyły w nich tylko i wyłącznie ci, którzy zamówili intencje mszalne w liczbie do 5 osób. To ograniczenie dotyczy również Mszy św. pogrzebowych.
2. Odwołujemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
3. Zawieszamy do odwołania pierwszopiątkowe odwiedziny chorych i niedzielną posługę chorym z Komunią św. Panów Nadzwyczajnych Szafarzy. Posługa sakramentalna wobec chorych będzie podejmowana po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie (48 365 60 53, 48 365 55 77)
4. Kancelaria parafialna jest czynna bez zmian, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 17.00 – 18.00.
5. Kościół jest otwarty w tygodniu od g. 7.00 do wieczornej Mszy św.
6. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy zakupach, zwłaszcza osoby starsze i chore, to ministranci naszej parafii chętnie pomogą. Wystarczy zostawić swoje zgłoszenie pod numerem tel. 517 027 739.
7. Informacje dotyczące innych spraw będą zamieszczane na stronie w ogłoszeniach parafialnych w miarę rozwoju sytuacji.
8. Prosimy wszystkich parafian o codzienną rodzinną modlitwę różańcową o g. 20.30 w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie  dla chorych, tych którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii śpiewając Suplikacje. Obchodzona w tych dniach uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypomina nam w  naszych zmaganiach  nie jesteśmy sami. Jest z nami Maryja, Pocieszycielka strapionych, Wspomożenie wiernych, Uzdrowienie chorych. Kto wszystko postawił na Maryję, nigdy się nie zawiódł. Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg