II Niedziela Wielkiego Postu


1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą Ad Gentes, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Stąd też, zgodnie z zapowiedzią, po Mszy św. będzie można złożyć do puszek jałmużnę wielkopostną na rzecz misji – Dzieło Pomocy Ad Gentes. Bóg zapłać!

2. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościli o. Valerego Maziuka, redemptorystę, misjonarza z Grodna na Białorusi. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby dzieł prowadzonych przez ojca misjonarza. Bóg zapłać!

3. Wezwanie Świętego Jana Pawła II do „wielkiej mobilizacji sumień w obronie życia” nabiera dziś w Polsce szczególnej aktualności w obliczu wielkiej mobilizacji sił przeciwnych życiu i rodzinie. Konkretną formą świadectwa w obronie życia i rodziny będzie Narodowy Marsz Życia w Warszawie, organizowany przez Chrześcijański Kongres Społeczny w niedzielę 24 marca 2019 r.
Marsz rozpocznie się o g. 13.30 na Placu Zamkowym. Wcześniej Msza św. o g. 12.00 w kościele Św. Anny.
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej i Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej organizują wyjazd autokarami spod radomskiej katedry i z Placu Jagiellońskiego o g. 9.30. Koszt ponoszony przez uczestników wynosi tylko 10 zł.
Chętni mogą się zgłaszać do środy 20 marca włącznie pod numerami telefonów dostępnymi w kancelarii parafialnej, w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii:
48 340 62 35 – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej;
609 198 959 – Teresa Połeć, Prezes DIAK;
696 499 549 – Ks. Andrzej Jędrzejewski, Asystent DIAK.

4. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania;
- o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym;
- oraz o Józefie z Nazaretu – świętym na XXI wiek.

Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny, a w nim m. in.:
- ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy;
- Magdalena Gros daje konkretne, praktyczne wskazówki, co zrobić, żeby ten czas dobrze przeżyć;
- oraz o fotografii Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manopello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny;
- dodatkiem specjalnym do tego numeru Małego Gościa są naklejki do kalendarza wielkopostnego.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Edward Olszewski z ul. Nałęczowskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg