Uroczystość Najświętszej Trójcy1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. W czwartek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Msze św. w Boże Ciało o g. 8.00, 10.00 i po tej Mszy św. procesja na placu przykościelnym. Bezpośrednio po procesji Msza św. z g. 11.30. Po południu – Msza św. o g. 17.00, a pół godziny wcześniej, czyli o g. 16.30 – nabożeństwo czerwcowe.

3. Przez całą oktawę Bożego Ciała – bezpośrednio po nabożeństwie o g. 17.30, a w niedzielę o 16.30 – będzie procesja eucharystyczna na placu przykościelnym.

4. Bardzo dziękujemy za pięć ofiar w łącznej wysokości 650 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- duchowa procesja Bożego Ciała z Gościem Niedzielnym;
- rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim na temat perspektyw pogłębiania wiary w dobie pandemii oraz o błędach w reagowaniu na pedofilię;
- polecamy też artykuł pt. „Szary Dom – wiele barw” poświecony zgromadzeniu naszych Sióstr Urszulanek SJK w 100. rocznicę powstania zgromadzenia.
Gość jest wyłożony do nabycia na stoliku pod chórem…

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: śp. Maria Kwiatek z ul. Kochanowskiego, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, o g. 11.00 oraz śp. Alicja Kiraga z ul. Janowieckiej, której pogrzeb jest planowany na środę, na g. 11.00. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg