XXII Niedziela Zwykła

 

1. W środę, pierwszy dzień nowego roku szklonego. Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00.
Natomiast we wtorek od g. 17.00 do g. 18.00 spowiedź dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny.

2. Od czwartku wracamy do Mszy św. porannej o g. 7.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek o g. 17.30 nabożeństwo z modlitwą o powołania;
- w pierwszy piątek o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a o g. 17.30 pierwszopiątkowe nabożeństwo.
- w pierwszą sobotę o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

4. W pierwszą niedzielę miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach

5. W następną niedzielę, 5 września, na Mszy św. o g. 11.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów, teczek, plecaków i przyborów szkolnych uczniów klas I. Zapraszamy!

6. Również w następną niedzielę w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Bóg zapłać!

7. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2022 r.

8. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

 

9. W dniach od 5 do 13 września, o g. 7.20, czyli przed Mszą św. poranną, odbędzie się nowenna o beatyfikację Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny i uproszenie łask za Jej wstawiennictwem.

10. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w ostatnim odcinku wakacyjnego Gość zaprasza na „Pas startowy” Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego;
- a także o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus;
- oraz rozmowa z mistrzem olimpijskim z Tokio w chodzie na 50 kilometrów Dawidem Tomalą o tym, jak spełniają się marzenia, jak sobie radzi amator wśród zawodowców i o korzyściach płynących z czytania Biblii.

Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego wraz z dodatkiem – atrakcyjnym gadżetem w postaci zaślepki na smartfona lub laptopa służącej bezpieczeństwu i ochronie przed próbami zhakowania telefonu oraz uzyskania kontroli nad aparatem.

11. Zapowiedzi…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg