I Niedziela Adwentu

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
W czasie adwentowego czuwania zapraszamy wszystkich na Msze św. roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane o g. 18.00. Uczestniczące w roratach dzieci będą codziennie losowały figurkę Matki Bożej Niepokalanej, aby potem na jedną dobę zabrać ją do domu. Będzie to piękna okazja do wspólnej rodzinnej modlitwy.

2. Dzisiaj, po Mszy św. wieczorowej o g. 17.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w pierwszy czwartek o g. 17.30 nabożeństwo z modlitwą o powołania do służby Bożej w Kościele;
- w pierwszy piątek o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, cicha adoracja i okazja do spowiedzi. O g. 17.30 pierwszopiątkowe nabożeństwo;
- w pierwszą sobotę, o g. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o g. 18.00 zmianka tajemnic różańcowych.

4. W następną niedzielę, na Mszy św. o g. 11.30 dzieciom klas III zostaną poświęcone medaliki w ramach przygotowania do I Komunii św. A po Mszy św. spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III.

 

5. Również w następną niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.
Natomiast po Mszach św., jak co roku w drugą niedzielę Adwentu, będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać!

6. Podajemy plan roznoszenia opłatków w nadchodzącym tygodniu:
poniedziałek (29.11.2021)
- ul. Piotrkowska od g. 10.00
- ul. Kochanowskiego od g. 15.00
wtorek (30.11.2021)
- ul. Puławska od g. 15.00
– Blok na Puławskiej od g. 17.30
środa (01.12.2021)
– ulice: Janowiecka, Okrzei i Metalowaod g. 15.00
– Blok na Okrzei od g. 17.30
czwartek (02.12.2021)
– ulice: Nałęczowska i Pomorska od g. 15.00
piątek (03.12.2021)
– ul. Średnia od g. 15.00
sobota (04.12.2021)
– ul. Długojowska od g. 13.30.

Program roznoszenia opłatków znajdziemy również w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

7. Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce.
Nabywając świece mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło, przez które wspieramy programy leczenia, opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej CARITAS. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.
Świece w cenie 10 zł mała i 20 zł duża można nabyć przed kościołem bądź w kancelarii parafialnej. Zapraszamy!

8. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 200 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

9. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- bezpłatny dodatek specjalny – kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa;
- a także początek adwentowego cyklu pt. „Czekamy na Ciebie…”;
- oraz reportaż opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy ludzi mieszkających w jej pobliżu i strzegących jej żołnierzy.

Natomiast w nowym numerze miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka m. in.:
- o Adwencie, który dawniej zaczynał się w listopadzie – na św. Marcina;
- o rodzicach św. Jana Pawła II;
- oraz o papieżu Piusie XI, który podziwiał Polskę.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Irena Bator z ul. Kochanowskiego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, o g. 10.00 oraz śp. Marian Michałowski z ul. Kochanowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w środę, o g. 10.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg