II Niedziela Adwentu

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. Również dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, podobnie jak w całej Polsce, tak i w naszej parafii po Mszach św., są zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Bóg zapłać za ten dar!

3. W środę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o g. 8.00 i 18.00.

4. W następną sobotę, 11 grudnia, Mszą św. o g. 18.00 rozpoczniemy nasze parafialne adwentowe rekolekcje, które poprowadzi Ks. Damian Drabikowski, dyrektor radomskiej Caritas.
W kolejne dni rekolekcji, czyli:
- w niedzielę (12.12) – o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00 Msza św. z nauką ogólną;
- w poniedziałek (13.12) – o g. 7.30 Msza św. z nauką ogólną i o g. 18.00 Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji.

Adwentowa spowiedź rekolekcyjna – w poniedziałek (13.12) od g. 8.00 do g. 10.00 i po południu od g. 16.00 do g. 18.00.
W naszych modlitwach prośmy Boga o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Księdza Rekolekcjonisty i dla nas, aby te rekolekcje przyniosły błogosławione owoce.

5. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w które możemy się włączyć nabywając przed kościołem bądź w zakrystii wigilijne świece w cenie: 10 zł – świeca mała i 20 zł – duża.

6. W imieniu naszych Sióstr Urszulanek bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i spotkania w czasie roznoszenia opłatków oraz za ofiary złożone na utrzymanie domu parafialnego przy ul. Długojowskiej, gdzie Siostry mieszkają. Bóg zapłać!
Gdyby ktoś chciał jeszcze taki opłatek nabyć, to jest taka możliwość – Siostry zapraszają po opłatek codziennie po Mszy św. do zakrystii.

7. Bardzo dziękujemy za trzy ofiary po 100 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

8. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.
- polecamy adwentową szkołę modlitwy oraz drugą już w adwentowym cyklu „Czekamy na Ciebie..” rekolekcyjną medytację – o oczekiwaniu na Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Józef Krzyszczak z ul. Długojowskiej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg