Niedziela Świętej Rodziny

 

1. W piątek - zakończenie roku kalendarzowego. O g. 18.00 – uroczysta Msza św., a bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo zakończone dziękczynnym Te Deum z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Na piątek, 31 grudnia, Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od pokutnego charakteru piątku i od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcia dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.

2. W sobotę, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w ciągu dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza św. w tym dniu obowiązuje nas tak jak w niedziele.

3. W następną niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

4. Od poniedziałku, 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Celem odwiedzin kolędowych jest błogosławienie domów i mieszkań. Polega ono na uwielbieniu Boga i modlitwie błagalnej o takie dobra jak: umiłowanie Ewangelii, pogłębienie wiary, wierność w wypełnianiu przykazań czy życzliwość dla ludzi, wytrwałość w cierpieniach, zdrowie i dobroć, cierpliwość w znoszeniu dolegliwości wieku czy ochrona w niebezpieczeństwach. Dla wiernych przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła domowego z parafią.

Ze względu na trwającą w dalszym ciągu epidemię COVID-19, aby nikogo z naszych parafian nie narazić na niebezpieczeństwo zarażenia lub przeniesienia wirusa nie będziemy wchodzić do żadnego domu czy mieszkania. Prosimy, aby w miarę możliwości członkowie rodziny lub przedstawiciel, wyszli przed swój dom czy mieszkanie, aby razem z księdzem odmówić modlitwy. Ksiądz pobłogosławi domowników i wręczy pamiątkowy folder kolędowy.
W tym roku nie będziemy przyjmowali tradycyjnych ofiar kolędowych przeznaczonych na utrzymanie parafii i inwestycje. Kto będzie miał takie życzenie będzie mógł złożyć taką ofiarę w kościele bądź dokonując przelewu na parafialne konto. Bóg zapłać!
Przy tej okazji jeszcze raz bardzo dziękujemy za ofiary kolędowe z poprzedniego roku. M. in. dzięki tym ofiarom, oprócz pokrycia bieżących stałych kosztów funkcjonowania parafii udało się nam przeprowadzić kilka koniecznych prac i inwestycji na kwotę blisko 90 tys. zł.
Niech ta forma wizyty duszpasterskiej wymuszona przez trwającą epidemię będzie wyrazem naszej wspólnej wiary w moc Bożego błogosławieństwa, które przychodzi do nas przez posługę kapłana Kościoła katolickiego.

Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
- poniedziałek (27.12) – ul. Białostocka od g. 15.30 jeden ksiądz i ul. Smolna od g. 15.30 jeden ksiądz
- wtorek (28.12) – ul. Lotnicza (strona nieparzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.
- środa (29.12) – ul. Lotnicza (strona parzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.
- czwartek (30.12) – ul. Piotrkowska od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.
- piątek (31.12) – ul. Średnia od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.

W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii umieszczony jest program całej kolędy. Natomiast w niedzielnych ogłoszeniach będziemy podawać szczegółowy program kolędy na bieżący tydzień.
5. Z prasy Gość Niedzielny numer podwójny świąteczno-noworoczny w cenie 10 zł/egz., który był już dostępny do nabycia w Boże Narodzenie, a w nim m. in.:
- cenny dodatek, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do Gościa;
- a także o tym, jak powstały Ewangelie, dlaczego aż cztery i co wiemy o ich autorach?;
- oraz mocne świadectwo aktora Marcina Kwaśnego – o kamieniu spadającym z serca po spowiedzi.

 

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg