XIX Niedziela Zwykła1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą dziesięcioletniej, wypełnionej modlitwą i pracą, obecności w naszej parafii s. Krystyny Lewalskiej. Za wszelki trud, wysiłek, poświęcenie i dobro pozostawione w naszej parafii, m. in. za troskę o to, aby w naszym kościele zawsze było po prostu pięknie składamy Siostrze serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać! I życzymy wielu łask od Boga i błogosławieństwa na nowym miejscu posługiwania Bogu i ludziom. Szczęść Boże!

2. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, jak co roku w drugą niedzielę sierpnia, po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz KUL. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie za te ofiary. Bóg zapłać!
Natomiast w następną niedzielę, 16 sierpnia, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu. Bóg zapłać!

3. W sobotę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Święto Matki Bożej Zielnej. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego, czyli o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. Na Mszach św. poświęcenie wiązanek kwiatów, ziół, kłosów zbóż i owoców.
W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msza św. obowiązuje nas tak jak w niedziele.

4. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 500 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w wakacyjnym cyklu  „Nie ma jak u Mamy” Gość zaprasza do sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej;
- o tym, dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską?;
- oraz o tym, jak rozmawiać z dziećmi o płciowości.

6. W miniony  tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Krzysztof Ptasiński z ul. Długojowskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg