XVI Niedziela Zwykła

1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na zakup pojazdów (środków transportu) dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy organizowanej przez stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu – MIVA Polska, które jest agendą Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a wszyscy kierowcy otrzymają metalowy brelok ze św. Krzysztofem jako pamiątkę udziału w tejże akcji. Za włączenie się do tej akcji i złożone ofiary już teraz składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

2. Zapraszamy do udziału w XLI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 6 do 13 sierpnia. Podobnie, jak w ubiegłym roku, pielgrzymi naszej parafii pielgrzymować będą pod opieką Ks. Filipa w ramach grupy nr 5. Zapisy w kancelarii parafialnej codziennie od g. 17.00 do 18.00, bądź po każdej Mszy św. Koszt udziału w pielgrzymce to 60 zł + 50 zł od osób, które chcą wrócić z Jasnej Góry autokarem.

3. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 300 zł, jaka  w ostatnim czasie, jeszcze w czerwcu, wpłynęła na parafialne konto oraz za złożone w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej dwie ofiary w łącznej wysokości 200 zł. Bóg zapłać!

4. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu „Cuda za miedzą” Gość zaprasza do Lewoczy – najważniejszego sanktuarium maryjnego na Słowacji;
- a także odpowiedź na pytanie jak walczyć z rozproszeniami na modlitwie.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Marian Chustecki z ul. Pomorskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny Odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg