IV Niedziela Adwentu1. Zgodnie z zapowiedzią na prośbę Ks. Bpa Ordynariusza Henryka Tomasika, dzisiaj po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Fundacji „Płomień Eucharystyczny” i Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w Jedlnia-Kolonii. Bóg zapłać!

2. W najbliższych dniach będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale przede wszystkim o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

3. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczorowej. Ostatnie w tym roku Roraty odprawione będą o g. 7.30. Po Roratach w Wigilię, jako rodzina parafialna będziemy mogli przełamać się opłatkiem. Wszystkich chętnych na ten wspólny opłatek zapraszamy. Natomiast o g. 23.15 – przed Pasterką zapraszamy na bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież pod kierunkiem S. Małgorzaty i P. Bożeny.

3. W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy Pasterka i Msze św. w ciągu dnia w porządku niedzielnym, czyli o g. 8.00, 10.00, 11.30 i 17.00. W drugi dzień świąt Msze św. również tak jak w niedziele, a taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby KUL-u.

4. Gdyby ktoś chciał jeszcze skorzystać z przedświątecznej spowiedzi, będzie ku temu okazja jutro, w poniedziałek, na Mszy św. o g. 18.00.

5. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca, po Mszy św. wieczorowej odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, na które wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

6. Są jeszcze do nabycia przed kościołem bądź w kancelarii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł – świeca mała.
7. W ostatnim czasie, jeszcze w listopadzie i w grudniu, na konto parafialne wpłynęły dwie ofiary w łącznej wysokości 500 zł, a w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej zostały złożone dwie ofiary w łącznej wysokości 1100 zł. Za te ofiary na potrzeby parafii bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!

8. W tym tygodniu rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Będzie to okazja do spotkania, modlitwy, błogosławieństwa i rozmowy o bieżących troskach i radościach naszej parafialnej wspólnoty.

Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
- piątek (27.12) – ul. Lotnicza (strona nieparzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.
- sobota (28.12) – ul. Lotnicza (strona parzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.

W gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii umieszczony jest program całej kolędy. Natomiast w niedzielnych ogłoszeniach będziemy podawać szczegółowy program kolędy na bieżący tydzień.

9. Z prasy Gość Niedzielny – numer podwójny świąteczno-noworoczny, o poszerzonej objętości w cenie 10 zł/egz., a w nim:
- dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną i specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka;
Ponadto w Gościu:
- reportaż o rodzinnym życiu Franciszka Pieczki;
- oraz artykuł wyjaśniający tajemnicę narodzenia Jezusa Chrystusa.
Natomiast w nowym Małym Gościu Niedzielnym m. in.:
- dodatek – kostka do samodzielnego złożenia „ABC Miłości”;
- oraz o tym, jak wyglądała Wigilia i święta u Wyszyńskich.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg