II Niedziela po Narodzeniu Pańskim1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana też Świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, a ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji. Na każdej Mszy św. – poświęcenie kredy i kadzidła. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na Mszy św. o g. 11.30 zamiast kazania zostaną wystawione jasełka, które były wystawiane przed Pasterką. Zapraszamy!
Msza św. w tym dniu obowiązuje nas tak jak w niedzielę.

3. W następną niedzielę Chrztu Pańskiego, na Mszy św. o g. 11.30 dzieci klas III przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po Mszy św. – krótkie spotkanie z dziećmi i z rodzicami.
    
4. Również w następną niedzielę, 12 stycznia, po Mszy św. wieczorowej działający przy naszej parafii Krąg Biblijny wraz z młodzieżą zaprasza wszystkich na wspólne kolędowanie. Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd, a potem na skromny poczęstunek do salki parafialnej.

5. Podajemy porządek wizyty duszpasterskiej w nadchodzącym tygodniu:
- wtorek (07.01.) – ul. Szczecińska (strona nieparzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.
- środa (08.01) – ul. Szczecińska (strona parzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.
- czwartek (09.01) – ul. Pomorska od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz.
- piątek (10.01) – ul. Długojowska (strona nieparzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.
- sobota (11. 01) – ul. Długojowska (strona parzysta) od g. 9.00 od nr. początkowych jeden ksiądz i od nr. końcowych drugi ksiądz.

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o aktualności przesłania Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
- o cudzie wymodlonym za wstawiennictwem Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej położnej, której proces beatyfikacyjny trwa;
- oraz próba odpowiedzi na pytanie czy tylko katolicy będą zbawieni?

Jest też do nabycia nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka, a w nim m. in. wiele interesujących tekstów o pięknych świątecznych bożonarodzeniowych zwyczajach i tradycjach.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Leszek Pawlik z ul. Pomorskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg