Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową, wspominając uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, rozpoczynamy Wielki Tydzień, który bezpośrednio przygotowuje nas na najważniejsze święta chrześcijańskie – Zmartwychwstania Pańskiego. Tę uroczystość poprzedza święte Triduum Paschalne, czyli trzy najważniejsze dni w ciągu roku: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.

2. Ze względu na obowiązujące nas wszystkich do 11 kwietnia ograniczenia co do ilości uczestników zgromadzenia liturgicznego w kościele liturgia Triduum Paschalnego (Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej) w naszym kościele będzie sprawowana o g. 18.00 bez udziału wiernych.
Odwołane są także czuwania i adoracje przed Najświętszym Sakramentem w ciemnicy i Grobie Pańskim.

3. W Wielki Piątek odprawmy w naszych domach rodzinną Drogę Krzyżową i adorację Krzyża.
W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły: ilościowy i jakościowy.

4. W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów. Zachęcamy do modlitwy błogosławieństwa  posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst tego obrzędu znajdziemy na stronie internetowej parafii.

5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o g. 6.00. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.
Jeśli aktualnie obowiązujące do 11 kwietnia ograniczenie do 5 osób w kościele zostanie przedłużone na następne dni, to prosimy, aby w tych Mszach św. uczestniczyli tylko ci, którzy mają zamówioną intencję Mszy św.

6. W poniedziałek wielkanocny – Msze św. wg porządku niedzielnego.

7. Wszystkie Msze św. w ciągu tygodnia, w niedziele i święta sprawujemy zgodnie z przyjętymi intencjami.

8. Jeśli ktoś chciałby jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej – to służymy w konfesjonale w poniedziałek, wtorek i środę na pół godziny przed każdą Mszą św. poranną i wieczorną, na Mszy św. i po Mszy św. jeśli będzie taka potrzeba.
Możliwe jest także indywidualne telefoniczne umówienie się na spowiedź w kościele (Ks. Proboszcz 48 365 60 53, Ks. Wikariusz – 783 873 235).

9. W następną niedzielę będzie można nabyć w kościele nowy świąteczny numer Gościa Niedzielnego i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Adam Ciura z ul. Zwoleńskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg