Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.
    Natomiast po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.

2. Także dzisiaj, po Mszy św. możemy złożyć do puszek ofiarę  z przeznaczeniem na potrzeby dalszych prac przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać!

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
- w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego w Kościele;
- w pierwszy piątek, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Do chorych udamy się od g. 9.00.

4. W następną niedzielę, 9 czerwca, o g. 11.30 Mszę św. prymicyjną odprawi Ks. Piotr Czyż, który w pierwszym semestrze jako diakon odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy!

5. Również w następną niedzielę, Mszą św. o g. 15.00 w kościele św. Jana (Fara) rozpocznie się Radomski Marsz dla Życia  i Rodziny, który zakończy się na Placu Konstytucji 3 Maja atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz koncertem zespołu księży i kleryków Jak najbardziej.

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników;
- oraz nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w ojczyźnie;
- a także męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg