XIV Niedziela Zwykła1. Jak już wiemy, z dniem 1 lipca 2020 r. Ksiądz Biskup mianował Ks. Pawła Łęckiego wikariuszem w naszej parafii. A dzisiaj Księdza Pawła serdecznie witamy i życzymy łask od Boga, dużo radości i satysfakcji na ten czas pobytu, pracy i modlitwy u nas i razem z nami. Ks. Pawłowi i nam wszystkim niech Pan Bóg błogosławi! Szczęść Boże!

2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o g. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja z modlitwą  o pokój w Polsce i na świecie, w naszych sercach i rodzinach.

3. Zbliża się 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel, dzień Matki Bożej Szkaplerznej, w którym działające przy naszej parafii Bractwo Szkaplerzne ma swoje patronalne święto.
Jeśli ktoś chciałby przyjąć szkaplerz czy wstąpić do Bractwa Szkaplerznego, będzie ku temu okazja 16 lipca, na Mszy św. o g. 18.00. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w kancelarii parafialnej.

4. Bardzo dziękujemy za ofiarę w wysokości 100 zł, jaka w minionym tygodniu została złożona na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

5. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu pt. „Nie ma jak u Mamy” – reportaż z sanktuarium Zwiastowania NMP w Leżajsku;
- a także o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie;
- oraz rozmowa z Bronisławem Wildsteinem o szansach kandydatów na zwycięstwo w drugiej turze wyborów prezydenckich i dwóch wizjach Polski, które reprezentują.
Jest też dostępny nowy numer miesięcznika Wiara, Patriotyzm   i Sztuka, a w nim m. in.:
- o tym, jak zmarł Boży gwałtownik ks. Franciszek Blachnicki;
- oraz o tym, jak zadłużali się królowie.
Czasopisma wyłożone są do nabycia na stoliku pod chórem…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg