XVI Niedziela Zwykła1. W następną niedzielę, z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na zakup pojazdów (środków transportu) dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy organizowanej przez stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu – MIVA Polska, które jest agendą Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a wszyscy kierowcy otrzymają magnesy MIVA POLSKA jako pamiątkę udziału w tejże akcji.
Za włączenie się do tej akcji i złożone ofiary już teraz składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

2. Bardzo dziękujemy za cztery ofiary w łącznej wysokości 700 zł, jakie w ostatnim czasie, jeszcze w czerwcu, wpłynęły na parafialne konto oraz za złożone w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej dwie ofiary w łącznej wysokości 200 zł. Bóg zapłać!

3. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu „Nie ma jak u Mamy” Gość zaprasza do sanktuarium w Wąwolnicy;
- a także o górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie;
- mity i prawda o inkwizycji;
- oraz wspomnienie o zmarłym Ennio Morricone i jego nieśmiertelnej muzyce.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Maria Wójtowicz z ul. Zwoleńskiej oraz śp. Wojciech Dawidowicz z ul. Długojowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny Odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg