III Niedziela Adwentu1. W naszej parafii przeżywamy adwentowe rekolekcje, które prowadzi Ks. dr Michał Krawczyk, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.
Jutro dzień trzeci i ostatni rekolekcji:
- o g. 7.30 Msza św. z nauką ogólną, a od g. 8.00 do g. 10.00 spowiedź;
- i po południu spowiedź od g. 16.00 do 18.00.
O g. 18.00 Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji.

2. Jeśli ktoś z chorych chciałby skorzystać jeszcze ze spowiedzi  i przyjąć Komunię św. przed świętami – to prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Udamy się do tych osób w środę, 18 grudnia, od g. 9.00.

3. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w które możemy się włączyć nabywając  przed kościołem bądź w zakrystii wigilijne świece w cenie: 5 zł – świeca mała i 15 zł – duża.

4. Jeszcze raz składamy gorące podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali świąteczne paczki dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. Bóg zapłać!

5. Komunikat – zaproszenie od Ks. Bpa Ordynariusza Henryka Tomasika:
W dniu 30 listopada br. w miejscowości Jedlnia-Kolonia, na terenie parafii św. Mikołaja w Jedlni odbyła się uroczystość poświęcenia Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II. Od tego momentu rozpoczęła się nieustanna  modlitwa adoracyjna w intencji małżeństw i rodzin, które dziś szczególnie potrzebują duchowego wsparcia.
Kaplica powstała wysiłkiem wielu darczyńców, którzy wspierają Fundację „Płomień Eucharystyczny”, realizującą to dzieło. Doceniając to zaangażowanie proszę wszystkich diecezjan o wsparcie modlitewne tej inicjatywy oraz o złożenie ofiary do puszek i składam za to „Bóg zapłać!”
Osoby z okolicznych parafii oraz mieszkańców Kozienic, Pionek i Radomia zachęcam do włączenia się w systematyczną modlitwę w intencji małżeństw i rodzin w Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w Jedlnia-Kolonii. + Henryk Tomasik - Biskup Radomski
W naszej parafii zbiórka do puszek z przeznaczeniem na potrzeby tejże Fundacji i Kaplicy Wieczystej Adoracji odbędzie się w następną niedzielę, 22 XII, po Mszach św.

6. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.
- kolejny odcinek adwentowego cyklu i duchowa wędrówka do Betlejem wraz z Maryją – Matką Boga-człowieka;
- o chrześcijańskiej radości w artykule pt. „Podnieś głowę”;
- oraz o historycznych kłamstwach propagowanych przez młodych następców komunistycznych działaczy z okresu PRL.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Anastazja Szymanek z ul. Szczecińskiej oraz śp. Henryk Miazga z ul. Lotniczej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg