V Niedziela Zwykła


1. Podajemy ogłoszenie z prośbą o 1% podatku dla Świetlicy Caritas:
Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz dzieci ze Świetlicy Akademia Młodych Caritas Diecezji Radomskiej prowadzonej przy ul. Kościelnej w Radomiu. Świetlica ta to często jedyne miejsce, w którym dzieci z uboższych środowisk otrzymują każdego dnia ciepły posiłek oraz pomoc w nauce. Mogą również skorzystać z zajęć wyrównawczych, rozwojowych i terapeutycznych. W minionym roku z tej pomocy skorzystało 54 dzieci. Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia ludzi dobrej woli, dlatego dziękując za każdą dotychczasową pomoc zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na ten cel.
W zeznaniach podatkowych PIT należy oprócz numeru KRS 0000222733 wpisać – cel szczegółowy 1% „Świetlica” (wszystkie te szczegółowe informacje znajdziemy na ulotkach, które są wyłożone na stoliku pod chórem i będą rozdawane po Mszy św. przed kościołem). W 2019 roku zebraliśmy w ten sposób 4550 zł                   i wydatkowaliśmy je na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci ze świetlicy. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy zechcą dołączyć do grona naszych dobroczyńców. Bóg zapłać! s. Małgorzata Binkowska
  Kierownik Świetlicy Caritas Diecezji Radomskiej

2. Bardzo dziękujemy za dwie ofiary w łącznej wysokości 200 zł, jakie w minionym tygodniu zostały złożone na potrzeby parafii. Bóg zapłać!

3. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- o tym, skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści;
- o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym;
- oraz opowieść o mieście Wuhan, w którym pojawił się koronawirus.


4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Andrzej Dolega z ul. Odrodzenia. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek….

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg