XVI Niedziela Zwykła

 

1. W następną niedzielę, z racji zbliżającego się dnia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będą zbierane ofiary z przeznaczeniem na zakup pojazdów (środków transportu) dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy organizowanej przez stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu – MIVA Polska, które jest agendą Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, a wszyscy kierowcy otrzymają smycz do kluczy jako pamiątkę udziału w tejże akcji.
Za włączenie się do tej akcji i złożone ofiary już teraz składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

2. W ostatnim czasie, jeszcze w czerwcu i w lipcu, na parafialne konto wpłynęło siedem ofiar w łącznej wysokości 820 zł. Natomiast w minionym tygodniu w kancelarii parafialnej została złożona ofiara w wysokości 100 zł. Za wszystkie te ofiary złożone na potrzeby parafii bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!

3. Z prasy Gość Niedzielny, w którym m. in.:
- w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu „Smaczna Polska” Gość zaprasza na Polesie;
- a także o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego codziennie o g. 21.00;
- oraz o obchodach 79. rocznicy ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej w kontekście wojny na Ukrainie.

4. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb śp. Grażyny Łepeckiej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu w modlitwie: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wieczny Odpoczynek…

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg